2016 - 2017 eğitim öğretim yılı birinci döneminin sona ermesiyle birlikte ilk ve orta dereceli okullarda öğrenciler karnelerini almaya başladı. İlçemizde de Sayın Kaymakamımız Ulaş Akhan, Halife Yusuf İmam Hatip Ortaokulu'nda düzenlenen karne töreninde öğrencilere başarılı olmanın püf noktalarını anlattı. 
  
Karne töreninde TEOG sınavında başarılı olan öğrencilere çeşitli hediyeler takdim eden Kaymakam Akhan, öğrencilerle tek tek ilgilendi. Öğrencilerin sorunlarını dinleyen Akhan, başarılı olmak için çok çalışmak gerektiğinin altını çizdi. Sınavların başarı için tek başına bir kriter olmadığını vurgulayan Akhan, "TEOG sınavında başarılı olan öğrencilerimize ödüllerini verdik. Sınavlar tek başına başarı kriteri olmasa de sonuçta İyi bir liseye gitmek, iyi bir üniversiteye gitmenin kapılarını açıyor. O yüzden TEOG sınavı sizlerin hayatında bir dönüm noktası aslında. Bu konuda ciddi anlamda çaba gösteren arkadaşlar, bunun nimetlerinden ileride faydalanacaklardır." dedi.
 
Öğrencilere, Doğubayazıt'ta okumanın çeşitli zorlukları olduğunu anlatan Kaymakam Ulaş Akhan, "Fakat biz buz zorlukları ortadan kaldırmak adına sizler için elimizden geleni yapıyoruz. Bu yüzden size sunulan her fırsatı iyi değerlendirin." diye konuştu.
 
Okulda aldıkları temelin öğrencilerin bütün hayatını şekillendireceğini belirten Kaymakam Akhan, "Bilginin kendisinden ziyade, bilgiyi nasıl elde etmek gerektiğine yoğunlaşmak lazım. Yoksa bilgiye ulaşmak günümüzde zaten çok rahat. Bilgiye nasıl ulaşacağınızın yöntemini okul sıralarında alırsanız ileride çok başarılı olursunuz" diyerek öğrencilere uyarılarda bulundu.
 
Kaymakam Akhan, konuşmasının ardından öğrencilere güzel bir tatil geçirmeleri temennisinde bulundu.