Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız binlerce aileyi sevindirdi
 
       Doğubayazıt Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfımızca 2016 yılının son 6 ayında 15 binin üzerinde aileye 21 milyon 351 bin 580 TL değerinde yardım yapıldı.
 
        Kaymakamımız Ulaş Akhan öncülüğünde vakıf kaynakları kullanılarakyapılan yardımlar ilçe genelinde bir çok aileyi sevindirdi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Doğubayazıt  SYDV müdürümüz Mehmet Arvas, "aile, etğitim, sağlık gıda giyim ve yakacak başta olmak üzere bir çok alanda binlerce ailenin ihtiyacını karşılayan yardımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. " dedi.
 
        Kış mevsiminde önceliği kömür, gıda ve giyecekyardımlarına ayırdıklarını vurgulayan Arvas, 2016 yılının son 6 ayında 10 binin üzerinde aileye bu alanlarda yardım yaptıklarını söyledi.
 
        Vakıf olarakdüzenli merkezi yardımlara da önem verdiklerini kaydeden Arvas, "Bu kategori içine giren engelli ve engelli yakını aylığı, yaşlı aylığı, eşi vefat etmiş bayanlar,muhtaç asker ailesi ve muhtaç asker çocuğu, öksüz ve yetimler ile  ŞNT(eğitim, sağlık, gebelik) yardımlarına vakıf olarak 16 milyon TL'nin üzerinde harcama yaptık." şeklinde konuştu.